Menu

Aktuálně

Férová snídaně 2023

Férová snídaně 2023

10.5.2023 | 

Vážení milovníci přírody, turisté a kolemjdoucí,

stavte se na piknik do parku v Karlově údolí - již tuto sobotu, 13.05.2023!

Těšíme se na fair trade produkty i pochoutky z domácí kuchyně, těšíme se na vzájemné pohoštění a hodnotné sousedské popovídání :-)

 

Vaši Ema a Martin Bilinští.

Obnova věžičky na obzoru

Obnova věžičky na obzoru

18.4.2023 | 

Vážení přátelé a podporovatelé,

chtěli bychom co nejsrdečněji poděkovat všem příznivcům a podporovatelům Karlova údolí, kteří se podíleli na hlasování v nedávno vyhlášeném finále soutěže o finanční příspěvek na rekonstrukci zajímavých lokalit, pořádaném královským pivovaerem Krušovice ve spolupráci se seznamem.cz.

Přátelé, je nám velikým potěšením Vám oznámit, že Karlovo údolí právě díky Vám - s náskokem necelých sta hlasů - zvítězilo!

Výsledky byly oficiálně zveřejněny dnes, více na https://native.seznamzpravy.cz/at-tu-po-nas-neco-zustane-finale/

 

Ještě jednou tedy moc a moc děkujeme za Vaši podporu vyjádřenou v hlasování a vynasnažíme se o co nejúčelnější investici získaných prostředků tak, aby 'zde po nás' skutečně něco hodnotného, krásného a přínosného pro všechny zůstalo :-).

 

O dalším postupu i využívání financí Vás budeme informovat.

Prozatím, Vaši

Ema a Martin Bilinští

První Velikonoce v Karlově údolí

První Velikonoce v Karlově údolí

1.4.2023 | 

Vážení přátelé, poutníci a kolemjdoucí,

 

Hody, hody, doprovody, na velkou noc do přírody.

Na počasí nehleďme, do Karláku chvátejme!

 

Přijďte 8.4.2023 do Karlova údolí za Velikonocemi, jak je možná ani neznáte :-)

 

Na první letošní setkání se těší pořadatelé

- Karlovo údolí,

- Teen chalenge Šluknov

- a kavárna Ollie.

 

Podpořte obnovu karlova údolí svým hlasem!

Podpořte obnovu karlova údolí svým hlasem!

20.2.2023 | 

Vážení přátelé a milí příznivci Karlova údolí,

rádi bychom Vás informovali, že byl spuštěn projekt na podporu obnovy zajímavých míst, který vznikl v rámci Seznam Brand Studia a ve spolupráci s Královským pivovarem Krušovice.

S radostí Vám oznamujeme, že krom dalších bylo i toto krásné místo - Karlovo údolí - vybráno mezi finalisty o příspěvek na obnovu. Níže sdílíme odkaz, na kterém můžete svým hlasem ovlivnit, který z projektů vyhraje. Samozřejmě je naším přáním, aby zvítězilo právě Karlovo údolí. :-) Proto prosíme - sdílejte, mailujte, facebookujte, twitrujte, whatsappujte a co já vím všechno ještě, každý hlas se počítá! Pro své oblíbené místo můžete hlasovat až do 17.3.2023.

https://native.seznamzpravy.cz/at-tu-po-nas-neco-zustane-finale/

Za hlasy pro Karlovo údolí předem moc děkujeme a těšíme se na setkání na jaře.... první akci 'Velikonoce trochu jinak' chystáme na 8.4.2023, včas rozešleme detailní informace.

Vaši Martin, Ema a celý tým z Karlova údolí.

Meteostanice opět v plném provozu

Meteostanice opět v plném provozu

6.2.2023 | 

Vážení příznivci šluknovské přírody,

poslušně hlásíme, že aktuální meteorologické dění v Karlově údolí opět můžete sledovat on-line! Softwarový problém po delším výpadku je opět vyřešen. V přehledných dlouhodobých grafech můžete sledovat venkovní teplotu, vlhkost, atmosférický tlak, rychlost a směr větru, srážkové úhrny, sluneční záření a v neposlední řadě rovněž UV index.

Odkaz zde: https://app.weathercloud.net/d9296320261#evolution

A koukám, že tam pěkně přituhuje... tak jen rychlou procházku kolem rybníčků a honem zase pěkně do tepla a pohodlí domova :-)

Přejeme všem krásné zimní období!

PF 2023

PF 2023

1.1.2023 | 

Milí přátelé, příznivci a návštěvníci,

přejeme Vám z celého srdce zdraví, neututuchající entuziasmus a zdar ve všem dobrém a prospěšném konání, působícim radost širkoko daleko, po celý nadcházející rok 2023! Zajisté to vše budeme všichni moc potřebovat :-) Rovněž přejeme načerpání nových sil, přijetí vzpruhy a spusty nových myšlenek a nápadů při procházkách a rozjímání v krásném Karlově údolí. Na viděnou na jaře!

Hana Lounová v Karlově údolí

Hana Lounová v Karlově údolí

20.11.2022 | 

Milí přátelé,

připomnínáme letošní oslavu Vánoc, kterou svým vystoupením obohatí country zpěvačka Hanka Lounová, těšíme se na krásné vánoční pohlazení :-)

Vánoce 2022

Vánoce 2022

11.11.2022 | 

Vážení příznivci Karlova údolí, milí návštěvníci a kolemjdoucí.

Rok se s rokem sešel a opět je i přese všechny peripetie co oslavovat! Zveme Vás tedy co nejsrdečněji na malou vánoční slavnost do Karlova údolí. Těšit se můžete opět na pěkný program a věříme i příjemnou vánoční atmosféru. Nezapomeňte přivést i své děti s nějakými dobrůtkami pro lesní zvířátka, od pana myslivce za ně bude určitě nějaká odměna a nejen to, na nepořádníky a zlobivce si posvítí svatá Lucie.

Krásné Vánoce 2022 a vše nejlepší do dalšího roku přejí

Martin a Ema Bilinští a přátelé.

Vyjížďka historických vozidel do Karlova údolí v rámci Závodu do vrchu Šébr

Vyjížďka historických vozidel do Karlova údolí v rámci Závodu do vrchu Šébr

14.5.2022 | 

...ano, čtete dobře, dne 14.5. zveme nejen na ranní férový dlabanec, ale po obědě rovněž na čumendu, neb nás navštíví čestná štafeta všelikých značek historických vozidel jednostopých i dvoustopých, která navazují na slavnou tradici závodů do vrchu Šébr.

Není bez zajímavosti, že v minulosti (před druhou světovou válkou) tyto závody startovaly právě z Karlova údolí.

Vyjížďkou historických vozidel s krátkou zastávkou v Karlově údolí mezi 14 až 15 hodinou bude tedy položen historický milník návratu veteránů do obnovující se kolébky těchto závodů. Přejeme již nyní technice a všem zůčastněným zdar!

Váš tým z letoviska Karlovo údolí

Sezóna 2022 začíná piknikem v parku

Sezóna 2022 začíná piknikem v parku

25.4.2022 | 

Milí přátelé a návštěvníci,

srdečně Vás - všechny, kdo čtete tento článek - zveme po delší odmlce opět do Karlova údolí!

Letošní výletní sezonu zahajujeme dne 14.5. od 9:30 hodin férovou snídaní - jinými slovy společným piknikem s ochutnávkou fair trade dobrot a výměnným obchodem co každého dům dal smiley.

Sebou tedy prosíme vezměte něco k zakousnutí a dobrou náladu, popovídáme také o tom, co rok vzal a nový přináší a budeme se těšit na první společné setkání v parku v Karlově údolí.

12 3 4 »

Copyright © 2023 | Karlovo údolí