Menu

Aktuálně

Vyjížďka historických vozidel do Karlova údolí v rámci Závodu do vrchu Šébr

Vyjížďka historických vozidel do Karlova údolí v rámci Závodu do vrchu Šébr

14.5.2022 | 

...ano, čtete dobře, dne 14.5. zveme nejen na ranní férový dlabanec, ale po obědě rovněž na čumendu, neb nás navštíví čestná štafeta všelikých značek historických vozidel jednostopých i dvoustopých, která navazují na slavnou tradici závodů do vrchu Šébr.

Není bez zajímavosti, že v minulosti (před druhou světovou válkou) tyto závody startovaly právě z Karlova údolí.

Vyjížďkou historických vozidel s krátkou zastávkou v Karlově údolí mezi 14 až 15 hodinou bude tedy položen historický milník návratu veteránů do obnovující se kolébky těchto závodů. Přejeme již nyní technice a všem zůčastněným zdar!

Váš tým z letoviska Karlovo údolí

Sezóna 2022 začíná piknikem v parku

Sezóna 2022 začíná piknikem v parku

25.4.2022 | 

Milí přátelé a návštěvníci,

srdečně Vás - všechny, kdo čtete tento článek - zveme po delší odmlce opět do Karlova údolí!

Letošní výletní sezonu zahajujeme dne 14.5. od 9:30 hodin férovou snídaní - jinými slovy společným piknikem s ochutnávkou fair trade dobrot a výměnným obchodem co každého dům dal smiley.

Sebou tedy prosíme vezměte něco k zakousnutí a dobrou náladu, popovídáme také o tom, co rok vzal a nový přináší a budeme se těšit na první společné setkání v parku v Karlově údolí.

PF 2022

PF 2022

1.1.2022 | 

Vážení přátelé, příznivci a hosté,

přejeme vám zdravý, radostný, spokojený a úspěšný, zkrátka požehnaný rok 2022!

Věříme, že letošní rok bude také plný změn a novinek pro Vaše procházky a trávení času zde v Karlově údolí

 

Srdečně za všechny přátele zdraví

Ema a Martin.

Vánoce v Karlově údolí 2021

Vánoce v Karlově údolí 2021

26.11.2021 | 

Vážení přátelé,

na základě vyhlášení nouzového stavu z důvodu razantního zhoršení covidové situace v naší zemi a jelikož nebudeme moci dodržet všechna nařízená související opatření, jsme opět nuceni plánovanou akci s vánočním jarmarkem zrušit. :-(
 
Přejeme nicméně všem pevné zdraví, krásný advent, radostné Vánoce a alespoň tímto způsobem již i vše dobré a hlavně méně covidu do příštího roku!

Za celý tým z Karlova údolí srdečně zdraví Ema a Martin

 

 

Původní pozvánka ze 6.11:

přijďte si zazpívat již tradiční předvánoční procházkou na setkání do Karlova údolí, které proběhne v sobotu 4.12.

Tentokrát program zahájíme již za světla malým vánočním jarmarkem s dárkovými předměty a místními specialitkami v 11 hodin.

Následovat bude hudební program a rozsvěcení vánočního stromu. Rozloučíme se a do nového roku si popřejeme kolem 17 hod.

 

Na všechny místní i přespolní a pohodový čas vánoční se těší 'Bilinski-Band' s přáteli :-)

Dokument ČT o Karlově údolí 2021

Dokument ČT o Karlově údolí 2021

18.10.2021 | 

Vážení přátelé a milí hosté,

letos jsme pořádali v Karlově údolí z důvodu nepřízně doby i počasí prozatím pouze jedinou společenskou akci a sice po více než 100 letech opětovné spuštění lodiček na jezírko. Měli jsme to štěstí, že v té době zároveň probíhala příprava pořadu z cyklu 'Náš venkov' České televize a jeden z dokumentů je věnován právě tomuto krásnému místu.

Děkujeme tedy co nejsrdečněji protagonistům i všem letním hostům a návštěvníkům za báječnou atmosféru a fajnový společný čas a zveme ke shlédnutí zmíněného dokumentu na ČT3 v těchto dnech a časech:

Premiéra: ČT3 = odkaz zde Sobota 23.10.2021 - 9:00 hod, opakování: neděle 24. 10. - 18:20 hod, úterý 26. 10. - 12:30 hod a naposledy v pátek 29. 10. po půlnoci 01:25 hod.

Nadčasové vyprávění o Karlově údolí dne 23.10.2021 Jiřetín pod Jedlovou

Nadčasové vyprávění o Karlově údolí dne 23.10.2021 Jiřetín pod Jedlovou

12.10.2021 | 

Vážení přátelé, milí hosté a příznivci krás šluknovska,

ani jsme se nenadáli, letošní poněkud deštivé léto skončilo a chladný podzim je tu! A jelikož jsme letos v Karlově údolí pořádali prozatím jen jedinou veřejnou akci, rádi Vás přivítáme na komorní besedě o tomto tajuplném místě. Seznámíme Vás uceleně s jeho historií a dáme rovněž nahlédnout pod pokličku aktuálního dění s nadějemi do budoucnosti :-).

Pod heslem, že osobní setkání je vždy lepší než pouhý článek na internetu, se na Vás budeme těšit dne 23.10.2021 v 17:00 hodin v obecním domě v Jiřetíně pod Jedlovou.

 

Srdečně zdraví Ema a Martin Bilinští

 

Pozvánka na Cvikovské ostrve

Pozvánka na Cvikovské ostrve

5.9.2021 | 

Vážení přátelé a příznivci,

rádi bychom Vás pozvali na přátelské setkání do Cvikova, kde se v sobotu 11.9. bude konat přehlídka šermířských skupin - Cvikovské Ostrve.

Na místě proběhne rovněž prezentace fotografií z Karlova údolí.

Přikládáme odkaz: https://www.cvikov.cz/cvikovske%2Dostrve/a-1121 a přejeme hezký zbytek léta!

Léto 2021 na lodičkách

Léto 2021 na lodičkách

1.6.2021 | 

Vážení návštěvníci, milí příznivci a přátelé,

pevně věříme, že jsme z nejhoršího covidového období venku a zavírání již bylo dost, je tedy načase naopak již konečně otevřít!  Rádi bychom tak učinili na konci června a co nejsrdečněji Vás tímto zveme za zábavou do Karlova údolí.

Sobota 26.6.2021 se ponese v hudebním duchu, počínaje hardrockem v podání osvěčené šenovské kapely Angelic project a konče country zpod strun kapel, jako je Ruksak a Countryband Bělá. V neposlední řadě se představí rovněž vycházející hvězda Stellar, aneb všestranná kapelka, zlehounka se formující v uměleckém prostředí Jablonce nad Nisou.

Na neděli 27.6.2021 je připraveno hned několik soutěžních klání. To nejdůležitější se odehraje na lodičkách - jako souboj učitelských sborů obou šluknovských škol - tipnete si, které družstvo zvítězí? Dále Vašim uším zalahodí varnsdorfské Náhodou a v neposlední řadě, především pány kluky čeká podívaná v podobě prvního potočního trialu RC OFF-ROAD modelů v Karlově údolí.

To vše bude po oba dny protkáno bohatým programem pro děti pod taktovkou našich přátel z SHŠ Garde ze Cvikova a průběžným vyprávěním o historii i budoucnosti Karlova údolí s výstavou uměleckých děl a fotografií v parku.

 

Těšíme se na Vás a přejeme již nyní krásné léto z Karlova údolí!

Velikonoce 2021

Velikonoce 2021

3.4.2021 | 

Milí přátelé, vážení hosté,

situace kolem koronaviru nám sice nadále neumožňuje se volně scházet, přesto přejeme všem krásné Velikonoce a naději na lepší zítřky ve znamení křestanské tradice, kdy byl Ježíš Kristus vzkříšen pro záchranu každého, kdo v něj věří. Sešli jsme se tedy opět pouze s rodinou a na výsledek odkazujeme ve videu na našem youtube kanálu :-).

Vánoční pozdrav 2020 z Karlova údolí

Vánoční pozdrav 2020 z Karlova údolí

5.12.2020 | 

Vážení přátelé, milí příznivci a hosté,

po dešlím hloubání a dloubání jsme dospěli ke smutnému závěru, že s ohledem na všeobecné podmínky scházení (dosud i přes zlepšení koronavirové situace v Čechách nadále není povoleno shromažďování více než padesáti osob na venkovních akcích) i s ohledem na neuspokojivou situaci v sousedním Německu, odkud jsou mnozí naši přátelé a pomocníci, se letošní vánoční setkání neuskuteční.

Máme s rodinou i přáteli z širšího týmu stále před očima fajn setkání z loňska i smělé plány na letošek, leč 'není vždy slunce na obloze'... Nevěšíme ovšem hlavu a posíláme, jak je dnes populární - online z obýváku - vřelý vánoční pozdrav všem blízkým i vzdáleným!

 

Přejeme mnoho štěstí, zdraví, hojnosti a dovolíte-li to takto vyjádřit - 'Božího pokoje a požehnání' do letošních svátků vánočních a úspěšný rok 2021!

Martin a Ema s rodinou a celý podpůrný tým z Karlova údolí.

12 3 4 »

Copyright © 2022 | Karlovo údolí