Menu

Aktuálně

PF2019

PF2019

31.12.2018 | 

Vážení přátelé, příznivci procházek a krásné přírody,

minulý rok rok uplynul jak voda je tu rok 2019, zbrusu nový, svěží a věřme, že i lepší než ten předešlý.

V minulém roce se ne každému vše vyplnilo a podařilo, jak by si přál, (jen přímo v našem core teamu došlo během roku ke třem závažným zraněním s dobou léčení vždy minimálně několik měsíců), ale nevěšme hlavu, co je za námi, je popel, a je třeba se stále dívat dopředu a využít nám svěřený nadcházející čas co nejlépe. Těšíme se, že se v letošním roce uvidíme s mnohými z Vás častěji, než tomu bylo v roce minulém. V Karlově údolí se loni uskutečnilo neuvěřitelných pět společenských akcí, což bylo oproti roku předchozímu v podstatě pětinásobné navýšení :-), a ve dvou dnech byla několikrát (sice na objednávku, nicméně přesto) využita pro zastavení vlaku místní vlaková zastávka Šluknov - údolí. Děkujeme tímto ještě jednou všem podporovatelům a především protagonistům všech uskutečněných akcí za společné úsilí probudit opět Karlovo údolí jakožto kulturně společenský a odpočinkový areál k pulzujícímu životu, plnému radosti, povzbuzení, naděje a smělosti do budoucnosti, kteréžto hodnoty bychom zde rádi i nadále pěstovali :-). Předně dlužno jako podporovatele zmínit základní školu ve Šluknově, jejíž učitelský sbor nacvičil a v Karlově údolí benefičně zahrál divadelní zpracování pověsti O divém muži, dále pak dílčí vstupy jednotlivců a v neposlední řadě i celkovou podporu a propagaci Karlova údolí jakožto výletní lokality městem Šluknov a prostřednictvím infocentra na šluknovském zámku. Nejraději bych zde vyjmenoval i mnoho dalších podoprovatelů, kterých si velice vážíme, nicměně zmiňovat všechny by již v tuto chvíli bylo na hooodně dlouhý článek, takže tímto děkujeme jednoduše všem a záměrně neuvádíme žádná jména :-).

 

Přejeme všem čtenářům těchto řádků krásný, úspěšný a naplněný rok 2019, zdraví, lásku, zdar a sílu na všech cestách a hodně štěstí a Boží požehnání!

Za tým z Karlova údolí Martin a Ema Bilinští

Vánoce v Karlově údolí

Vánoce v Karlově údolí

30.11.2018 | 

!!! POZOR !!

TATO AKCE BYLA PRO NEMOC HLAVNÍHO POŘADATELE A VĚTŠINY PROTAGONISTŮ ZRUŠENA!

 

Vážení přátelé, hosté, pejskaři a náhodní kolemjdoucí! :-)

Jako již poprvé v minulém roce i letos bychom rádi oslavili příchod Vánoc v nádherně romantické atmosféře Karlova údolí.

Jste srdečně zváni na horký svařák, teplý čaj, chladný sníh, studené pivo, ledový vítr (ten snad nebude) a hlavně k poslechu známých i méně známých vánočních koled v 'živém' podání! Určitě zde bude i příležitost se dovědět více o historii, ale i nedaleké budoucnosti Karlova údolí. Za to nejdůležitější však považujeme opětovné setkání s přáteli a vzájemné povzbuzení do nového roku a dalších dnů :-)

Těšíme se na Vás! Martin, Ema a celý tým.

 

Půlmaraton českým Niizozemím

30.10.2018 | 

Vážení příznivci Karlova údolí a přátele sportu sa pohybu na čerstvém vzduchu,

Na sklonku podzima, dne 27.10. proběhl v Karlově údolí první ročník 'Půlmaratonu českým Nizozemím.

Akci provázelo nad poměry dobré počasí (cca 8°C, lehce pod mrakem, ale bez deště) a dobrá nálada. Více se o akci rozepíšeme o vánočních svátcích v sekci 'BLOG', kdy máme v plánu překopat celý web (jsou trochu problémy s administrací), nicméně pro nástin, co se na akci odehrálo, přidáme v brzké době do galerie alespoň pár obrázků.

 

Info o proběhlých akcích Minifestival a Rozloučení s létem

Info o proběhlých akcích Minifestival a Rozloučení s létem

31.8.2018 | 

Vážení přátelé a příznivci Karlova údolí,

chtěl bych zde krátce poreferovat o posledních proběhlých akcích a sice o Minifestivalu a Rozloučení s létem. Dne 18.8. při minifestiválku bylo ještě krásné teplé počasí a příjemně se sedělo. Hudba byla vynikající a nálada taky fajn. Podívat se přišlo kolem stovky návštěvníků, takže byla i pěkná, stále ještě 'rodinná' atmosféra. jako bonus se přidala navíc i varnsdorfská skupina Darudaj, která příjemně překvapila pohodovým regé a za bravurního doprovodu na nevšední 'Didgeridoo', slovy zvukaře: 'tak tohle jsem ještě nezvučil'. Setkání v příjemné atmosféře se protáhlo až do pozdních večerních hodin, měli jsme co dělat, abychom vše sklidili, než padla úplná tma. Fotky jsou k prohlédnutí na odkaze zde: https://www.zonerama.com/fidelko/Album/4561342 a můžete se těšit i na videosestřih, který bude v brzké době rovněž dokončen.

Poslední pořádanou akcí bylo Rozloučení s létem, které se konalo 26.8. ve stejném čase, tedy od 16 hodin.

Chladné počasí příliš nepřálo delšímu posezení, nicméně strhující divadelní kus 'O divém muži' v provedení učitelského sboru ze ZŠ Šluknov diváky přikovaly k lavičkám a zahřál na duši. Určitě může každý z přítomných potvrdit, že představení mělo svoji hloubku a poukázalo i na charakter dnešní doby :-). Na těle pak zahřály bramboráčky nebo párek v rohlíku a káva. I přes výrazné ochlazení se sešlo na stopadesát diváků. Výtěžek z představení byl věnován na obnovu Karlova údolí. Věříme, že budeme moci brzy poreferovat o konkrétním použití vybraných financí a tímto ještě jednou moc děkujeme nejen paní režisérce, Mgr. Aleně Müllerové ale rovněž celému učitelskému sboru! Po divadle zahrálo k dobré pohodě hudební trio Jazz Band Erwina Schrödingera pod vedením pana Bc. Reného Habicha. Kromě toho byly k vidění i nové drobnosti, jako např. další fotografie z postupu prací, několik artefaktů, nalezených v místě, plexi průhled na budovu, jak by vypadala, kdyby nedošlo k její devastaci a obnovené nápisy na budově, zasponzorované spřátelenou firmou ILS-Elektro. Altánu v parku, který je v tuto chvíli konečně téměř dokončen, budeme věnovat zvláštní článek.

Foto z akce zde: https://www.zonerama.com/fidelko/Album/4582244

Rozloučení s létem 2018

Rozloučení s létem 2018

22.8.2018 | 

Milí přátelé, s potěšením hlásíme, že se letos opět budeme loučit s létem v Karlově údolí!

Pozor, akce se koná v NEDĚLI, 26.8.2018 od 16:00 hodin.

Kromě strávení pohodového odpoledne v přírodě a popovídání si o nedávné minulosti a blízké budoucnosti Karlova údolí se můžete těšit na divadelní produkci učitelského sboru základní školy ve Šluknově a k dobré náladě zahraje Jazz band Erwina Schrödingera. No a my se těšíme na Vaši případnou návštěvu :-)

Za tým z Karlova dolí Ema a Martin Bilinští.

Folkový minifestival / 18.8.2018 od 16 hodin

Folkový minifestival / 18.8.2018 od 16 hodin

8.8.2018 | 

Vážení přátelé a příznivci Karlova údolí,

s potěšením hlásíme konání dalšího setkání, tentokrát především pro příznivce pohodové folkové hudby.

Zahrát a popovídat přijedou kapelky, které jsou již delší dobu zavedeny na liberecku a nám se podařilo je přemluvit na malý koncertík v přírodě :-) Jsou to JANBERI a VĚTRNO, pozvání přijal i náš dlouholetý kamarád z Ostrova, Míra Liška se svojí kapelkou STRIPES OF GLORY, ti hrají takový akustický popík, takže se rovněž moc těšíme. Bližší informace o všech účinkujících skupinách najdete na serveru www.bandzone.cz.

K dispozici bude taktéž malé občerstvení ve formě bramboráčků, či párku v rohlíku, zapíjet bude možno vychlazeným pivkem, kofolou nebo točenou malinovkou. Seženeme-li do té doby mrazák, budou i nanunky ;-)

Vstupné na akci bude dobrovolné - na podporu obnovy karlova údolí - a rádi bychom rovněž uhradili účinkujícím alespoň náklady na cestu.

Těšíme se na Vaši návštěvu a pozvěte i příbuzné a známé :-)

 

Za tým z Karlova údolí zdraví Martin, Ema, Adéla, Jirka a Michal.

Odkazy na nová videa, aktualizace seznamu akcí!

Odkazy na nová videa, aktualizace seznamu akcí!

1.8.2018 | 

V sekci Galerie - podsekci 'Video' - jsme přidali dva nové odkazy a v galerii úplně nahoře je aktualizovaný soupis všech letošních akcí - přidán minifestiválek, plánovaný nyní na 18.8. a výstava fotek z Karlova údolí, plánovaná v Jiříkově na 22.9. u příležitosti 'Jiříkovské kovadliny'.

Jak nás podpořit?

Jak nás podpořit?

22.5.2018 | 

Rádi bychom obnovili provoz rybníčku s lodičkami a znovu postavili někdejší 'čínský pavilon'. Chcete-li tento projekt finančně podpořit, můžete tak učinit libovolnou částkou. Pro přispěvovatele budou k dispozici volné vstupenky k projížďkám a čestné místo v seznamu podporovatelů, či jiné benefity.

 

Křest prvorepublikového altánu

Křest prvorepublikového altánu

20.5.2018 | 

Milí přátelé a příznivci,

dovolte mi Vás srdečně pozvat na naši nadcházející akci - zahájení sezony se křtem repliky původního prvorepublikového altánku. Sami jsme zvědavi, jak bude vypadat, protože je ještě ve výrobě a zfinalizován bude až na místě. Těšíme se na Vaši návštěvu a koho Karlovo údolí zaujalo, bude jistě potěšen dalšími plány a krátkodobými metami, o kterých bychom rovněž rádi pohovořili.

Kalendář akcí 2018

Kalendář akcí 2018

1.5.2018 | 

Vážení přátelé a výletníci,

s radostí uveřejňujeme soupis událostí, které se v tomto roce budou pořádat v Karlově údolí a co nejsrdečněji Vás na ně zveme. Jako první spouštíme čilý ruch na vlakové zastávce 8.5. kolem půl třetí odpoledne, odkud se následně přesuneme (každý po vlastní ose) do Šluknova.

Dále 12.5. Vás uvítáme v parku či na louce s poctivou 'férovou snídaní'. Nejzajímavější snídaně bude odměněna malým dárkem :-).

A jaro by mělo v Karlově údolí vyvrcholit dne 26.5. v odpoledních hodinách, kdy bychom rádi slavnostně otevřeli park včetně nově zrekonstruovaného původního altánu z dvacátých let minulého století. Přijďte pobejt!

12 »

Copyright © 2019 | Karlovo údolí