Menu

Aktuálně

PF 2020

PF 2020

20.12.2019 | 

Vážení přátelé, milí hosté,

loučíme se touto cestou s rokem 2019 a přejeme všem mnoho úspěchů, štěstí, zdraví a spoustu energie do roku 2020!

Vánoční procházka do Karlova údolí 2019

Vánoční procházka do Karlova údolí 2019

25.11.2019 | 

Vítejte v Karlově údolí dne 14.12. od 16 hodin!

Na co se letos můžete těšit?

Především na pohodovou vánoční atmosféru v (doufejme) zasněženém parku Karlova údolí s poslechem známějších i méně známých vánočních písní. Chybět nebude ani horký svařák a další dobrůtky, trocha vyprávění o uplynulém období a seznámení s výzvami budoucími. No a pokud se zadaří, bude i malé překvápko navíc, ale to už bychom předbíhali :-).

Na vánoční setkání se těší Martin, Ema, kapela a celý podpůrný tým.

Podzimní klip z Karlova údolí

Podzimní klip z Karlova údolí

9.11.2019 | 

Milí přátelé Karlova údolí, hudby a písní Marcela Zmožka,

Budova někdejších lázní Karlovo údolí vypadá prozatím stále neutěšeně a ačkoliv máme ještě letos v plánu opětovně provizorně zakrýt střechu před její plánovanou rekonstrukcí, může být takovýto havarijní stav někdy i výhodou.

Důvodem je milá návštěva a s ní související natáčení hudebního klipu, které se uskutečnilo dne 26.9.2019. Zavítal k nám totiž na doporučení pana Pražáka hudební skladatel a interpret Marcel Zmožek s přáteli a týmem natočit klip ke své nejnovější písni 'Nade mnou'.

Musím říci, že den strávený s Marcelem a jeho přáteli byl moc fajn a také tímto ještě jednou moc děkujeme za krásné melancholické záběry z místa a z kdysi velkolepého tanečního sálu, jehož trosky nyní jen smutně vykukují zpod propadlé střechy se ztichlým pódiem v pozadí.... Níže a v sekci Galerie odkazujeme na klip a zdravíme všechny!

https://www.youtube.com/watch?v=UFB2AJjcDPE

Hudební minifestival 3.8.2019 / 15hod

Hudební minifestival 3.8.2019 / 15hod

13.7.2019 | 

Vážení přátelé,

uprostřed parného léta (snad počasí vyjde :-) chystáme opět malý hudební festiválek, kam jste všichni srdečně zvání.

Kromě příjemného posezení a zajímavé muziky se můžete těšit na:

- malou pivní artistickou produkci

- novinky z Karlova údolí

- pivko (Cvikov 12°), bramboráčky a dobdou náladu

- a v neposlední řadě i na náš nový miniobchůdek se šperky z Karlova údolí

 

Tešíme se na Vás!

Výsadba zeleně

Výsadba zeleně

10.6.2019 | 

Vážení přátelé a milí hosté,

v dubnu jsme slavnostně zahájili sezonu velkým úklidem a započali s výsadbou zeleně. Pro úspěch a kladné ohlasy zůčastněných Vás zveme na pokračování, které se bude konat již v nadcházející sobotu, 22.6. opět od dopoledních až do večerních hodin. Začínáme cca v 10h, každý je srdečně vítán.

Za tým spolupracovníků zdraví Martin a Ema.

Vítáme jaro 2019

Vítáme jaro 2019

7.4.2019 | 

Vážení přátelé a milí hosté,

Zima utekla a sláva, jaro je tu ...i se všemi svými krásami, rozkvétáním rododendronů zpěvem ptáků a zurčením potůčku, vše je nádherně čerstvé, zelené a ty vůně, prostě nádhera!

Začínáme tentokrát trochu nostalgicky a sice výstavou fotografií v Loretě Rumburk. Srdečně Vás na ni zveme a samozřejmě Vás co nejsrdečněji zveme i do samotného Karlova údolí, abyste mohli sledovat další obrázky, tentokrát již naživo i se všemi jarními vůněmi a pohodou. O sobotách nám opět můžete fandit při práci, pochutnat si na bramboráčku, kávičce a vše nakonec zapít kofolou či vlahým pivečkem ;-).

Zároveń již chystáme další společenské akce, o zábavu nebude nouze. Začneme velkým jarním úklidem ve dvou celodenních akcích, spojených s dobročinnou výsadbou nové zeleně a sice v termínech 27.4. a 18.5., pod sloganem 'Zasaďte si v Karlově údolí vlastní strom!' Bližší informace a letáček uveřejníme koncem následujícího týdne. Časy zahájení budou vždy od 10 hod, výsadba pak od 14 hod a uzavřeme táborákem s buřtíky a kytarou. Všichni dobrovolníci, nadšenci a milovníci přírody jsou srdečně zváni.

PF2019

PF2019

31.12.2018 | 

Vážení přátelé, příznivci procházek a krásné přírody,

minulý rok rok uplynul jak voda je tu rok 2019, zbrusu nový, svěží a věřme, že i lepší než ten předešlý.

V minulém roce se ne každému vše vyplnilo a podařilo, jak by si přál, (jen přímo v našem core teamu došlo během roku ke třem závažným zraněním s dobou léčení vždy minimálně několik měsíců), ale nevěšme hlavu, co je za námi, je popel, a je třeba se stále dívat dopředu a využít nám svěřený nadcházející čas co nejlépe. Těšíme se, že se v letošním roce uvidíme s mnohými z Vás častěji, než tomu bylo v roce minulém. V Karlově údolí se loni uskutečnilo neuvěřitelných pět společenských akcí, což bylo oproti roku předchozímu v podstatě pětinásobné navýšení :-), a ve dvou dnech byla několikrát (sice na objednávku, nicméně přesto) využita pro zastavení vlaku místní vlaková zastávka Šluknov - údolí. Děkujeme tímto ještě jednou všem podporovatelům a především protagonistům všech uskutečněných akcí za společné úsilí probudit opět Karlovo údolí jakožto kulturně společenský a odpočinkový areál k pulzujícímu životu, plnému radosti, povzbuzení, naděje a smělosti do budoucnosti, kteréžto hodnoty bychom zde rádi i nadále pěstovali :-). Předně dlužno jako podporovatele zmínit základní školu ve Šluknově, jejíž učitelský sbor nacvičil a v Karlově údolí benefičně zahrál divadelní zpracování pověsti O divém muži, dále pak dílčí vstupy jednotlivců a v neposlední řadě i celkovou podporu a propagaci Karlova údolí jakožto výletní lokality městem Šluknov a prostřednictvím infocentra na šluknovském zámku. Nejraději bych zde vyjmenoval i mnoho dalších podoprovatelů, kterých si velice vážíme, nicměně zmiňovat všechny by již v tuto chvíli bylo na hooodně dlouhý článek, takže tímto děkujeme jednoduše všem a záměrně neuvádíme žádná jména :-).

 

Přejeme všem čtenářům těchto řádků krásný, úspěšný a naplněný rok 2019, zdraví, lásku, zdar a sílu na všech cestách a hodně štěstí a Boží požehnání!

Za tým z Karlova údolí Martin a Ema Bilinští

Vánoce v Karlově údolí

Vánoce v Karlově údolí

30.11.2018 | 

!!! POZOR !!

TATO AKCE BYLA PRO NEMOC HLAVNÍHO POŘADATELE A VĚTŠINY PROTAGONISTŮ ZRUŠENA!

 

Vážení přátelé, hosté, pejskaři a náhodní kolemjdoucí! :-)

Jako již poprvé v minulém roce i letos bychom rádi oslavili příchod Vánoc v nádherně romantické atmosféře Karlova údolí.

Jste srdečně zváni na horký svařák, teplý čaj, chladný sníh, studené pivo, ledový vítr (ten snad nebude) a hlavně k poslechu známých i méně známých vánočních koled v 'živém' podání! Určitě zde bude i příležitost se dovědět více o historii, ale i nedaleké budoucnosti Karlova údolí. Za to nejdůležitější však považujeme opětovné setkání s přáteli a vzájemné povzbuzení do nového roku a dalších dnů :-)

Těšíme se na Vás! Martin, Ema a celý tým.

 

Půlmaraton českým Niizozemím

30.10.2018 | 

Vážení příznivci Karlova údolí a přátele sportu sa pohybu na čerstvém vzduchu,

Na sklonku podzima, dne 27.10. proběhl v Karlově údolí první ročník 'Půlmaratonu českým Nizozemím.

Akci provázelo nad poměry dobré počasí (cca 8°C, lehce pod mrakem, ale bez deště) a dobrá nálada. Více se o akci rozepíšeme o vánočních svátcích v sekci 'BLOG', kdy máme v plánu překopat celý web (jsou trochu problémy s administrací), nicméně pro nástin, co se na akci odehrálo, přidáme v brzké době do galerie alespoň pár obrázků.

 

Info o proběhlých akcích Minifestival a Rozloučení s létem

Info o proběhlých akcích Minifestival a Rozloučení s létem

31.8.2018 | 

Vážení přátelé a příznivci Karlova údolí,

chtěl bych zde krátce poreferovat o posledních proběhlých akcích a sice o Minifestivalu a Rozloučení s létem. Dne 18.8. při minifestiválku bylo ještě krásné teplé počasí a příjemně se sedělo. Hudba byla vynikající a nálada taky fajn. Podívat se přišlo kolem stovky návštěvníků, takže byla i pěkná, stále ještě 'rodinná' atmosféra. jako bonus se přidala navíc i varnsdorfská skupina Darudaj, která příjemně překvapila pohodovým regé a za bravurního doprovodu na nevšední 'Didgeridoo', slovy zvukaře: 'tak tohle jsem ještě nezvučil'. Setkání v příjemné atmosféře se protáhlo až do pozdních večerních hodin, měli jsme co dělat, abychom vše sklidili, než padla úplná tma. Fotky jsou k prohlédnutí na odkaze zde: https://www.zonerama.com/fidelko/Album/4561342 a můžete se těšit i na videosestřih, který bude v brzké době rovněž dokončen.

Poslední pořádanou akcí bylo Rozloučení s létem, které se konalo 26.8. ve stejném čase, tedy od 16 hodin.

Chladné počasí příliš nepřálo delšímu posezení, nicméně strhující divadelní kus 'O divém muži' v provedení učitelského sboru ze ZŠ Šluknov diváky přikovaly k lavičkám a zahřál na duši. Určitě může každý z přítomných potvrdit, že představení mělo svoji hloubku a poukázalo i na charakter dnešní doby :-). Na těle pak zahřály bramboráčky nebo párek v rohlíku a káva. I přes výrazné ochlazení se sešlo na stopadesát diváků. Výtěžek z představení byl věnován na obnovu Karlova údolí. Věříme, že budeme moci brzy poreferovat o konkrétním použití vybraných financí a tímto ještě jednou moc děkujeme nejen paní režisérce, Mgr. Aleně Müllerové ale rovněž celému učitelskému sboru! Po divadle zahrálo k dobré pohodě hudební trio Jazz Band Erwina Schrödingera pod vedením pana Bc. Reného Habicha. Kromě toho byly k vidění i nové drobnosti, jako např. další fotografie z postupu prací, několik artefaktů, nalezených v místě, plexi průhled na budovu, jak by vypadala, kdyby nedošlo k její devastaci a obnovené nápisy na budově, zasponzorované spřátelenou firmou ILS-Elektro. Altánu v parku, který je v tuto chvíli konečně téměř dokončen, budeme věnovat zvláštní článek.

Foto z akce zde: https://www.zonerama.com/fidelko/Album/4582244

12 3 »

Copyright © 2020 | Karlovo údolí